Meet the Staff

School Leaders

Dan 2

Dan - Headteacher

Martin Skillett crop

Martin, Deputy Headteacher

Kim

Kim - Assistant Headteacher

Sally

Sally - Assistant Headteacher

 Foundation Stage Team


Ben, Phase Leader

Charlotte Bullen

Charlotte, Teacher

Stefani Acierno

Stefani, Nursery Teacher

Tricia, Early Years Professional

Tricia, Early Years Professional

Anne, Nursery Nurse

Anne, Nursery Nurse

Jalpa Lalji

Jalpa, Nursery Nurse

Val

Val, Higher Level Teaching Assistant

Pat, Teaching Assistant

Pat, Teaching Assistant

 

     

 Key Stage 1 Team


Alison, KS1 Leader


Stella, Class Teacher

Emily Harrison1

Emily, Class Teacher

Anna, High Level Teaching Assistant

Anna, High Level Teaching Assistant

Sandra, Specialist Reading Teaching Assistant

Sandra, Specialist Reading Teaching Assistant

Nicola, SEN Teaching Assistant

Nicola, SEN Teaching Assistant

Lauren, Teaching Assistant

Lauren, Teaching Assistant

Eva

Eva, SEN Teaching Assistant

Loic, Teaching Assistant

Loic, Teaching Assistant

 

 

 
       

 

 Key Stage 2 Team

Eleanor, Phase Leader Upper KS2

Eleanor, Phase Leader Upper KS2

Iza

Class Teacher, Family Learning Co-ordinator


Ruth, Class Teacher

Lauren Wainwright

Lauren, Class Teacher


Heather, Interim Lower KS2 Leader

Theresa Quentmeier

Theresa, Class Teacher

Sarah Kinley

Sarah, Class Teacher

 


Miwa, KS2 Support Teacher

 


Emma, KS2 Support Teacher

Martina, Higher Level Teaching Assistant

Martina, Higher Level Teaching Assistant

Caren, Teaching Assistant

Caren, Teaching Assistant

Teri Purcell

Teri

Shaheen, SEN Teaching Assistant

Shaheen, SEN Teaching Assistant

Tarek

Tarek, SEN Teaching Assistant

 

 

 

 

   

 

     

Teaching Staff (School Wide)

 

Ali, Modern Languages Teacher

Ali, Modern Language Teacher

Neil, Sports Coach

Neil, Sports Coach

 
Mariela Cingo

Mariela, Piano Teacher

       
       

 

Pathways Team

    

Katerina Flynn

Katerina, Pathways SENCO

Luke

Luke, Rockets Teacher

 

Jack Ashton

Jack, Jets Teacher

Noreen

Noreen, Teaching Assistant

Sarah McClure

Sarah, Speech & Language Therapist

 

Charley Docherty

Charley, Teaching Assistant

 

Sheila Lawson

Sheila

 

Kirsty Velounias

Kirsty, Teaching Assistant

 

Malgorzata, Teaching Assistant

Malgorzata, Teaching Assistant

 

Inclusion Team

Concetta

Concetta, SENCO

Sarah N

Sarah, Learning Mentor

 

Catriona, Play Therapist

Catriona, Play Therapist

Support Team

 

Alex

Alex, Premises Manager

Tricia Sweeney

Tricia, Administrator

Fiona

Fiona, Administrator

 
Ryan Rock

Ryan, ICT Apprentice

Lailly Uddin

Lailly, Mealtime Supervisor

Fatmira Laci

Mira, Mealtime Supervisor

Anita

Anita, Mealtime Supervisor

Erjon Fazliu

Violeta, Mealtime Supervisor

Syeda Begum

Syeda, Mealtime Supervisor

Farhia Ali

Farhia, Mealtime Supervisor

Sue Short

Sue, Mealtime Supervisor

Sharon Scott

Sharon, Mealtime Supervisor

Mimosa Zhaveli

Mimosa, Mealtime Supervisor